آموزش واگذاری امن حیوان خانگی


واگذاری سگ

حیوان خود را درب منزل سرپرست جدید تحویل دهید
هنگام واگذاری حیوانات اگر متقاضی حیوان از نظر شما فردی قابل قبول بود و شرایط که شما برای حیوان خود در نظر گرفته بودید را قبول کرده است برای تحویل حیوان خودتان لطفا اقدام کنید و حیوان خود را درب محل سکونت متقاضی یا همان سرپرست جدید تحویل دهید. اینکار باعث می شود تا با محل سکونت سرپرست جدید آشنا شوید. از ارسال حیوان با پیک موتوری، تاکسی و… اکیدا خودداری کنید.
 
وضعیت مالی سرپرست جدید حیوان خود را در واگذاری حیوانات خانگی در نظر بگیرید
متاسفانه یکی از مهم ترین فاکتور های نگهداری از حیوانات داشتن توانایی مالی قوی است در این خصوص حتما مطمئن شوید که سرپرست جدید توانایی مالی نسبتا خوبی دارند. میانگین مقدار هزینه ای که شما در ماه برای حیوان خود می کنید را با سرپرست جدید حیوان خود درمیان بگذارید و مطمئن شوید که می تواند در ماه هزینه ای که گفته اید را برای نگهداری از حیوان شما پرداخت کند.
 
تجربه نگهداری از حیوانات
در رابطه با سابقه و تجربه نگهداری فرد متقاضی حیوان از او سوال کنید داشتن تجربه متقاضی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی می تواند باعث به وجود آمدن شرایط مطلوب تری در آینده برای حیوان شما شود. اما این بدان معنی نیست که هرکس تجربه داشت میتواند به نحوه عالی از حیوان شما نگهداری کند و برعکس هرکس هم تا الان تجربه نداشته است به معنی این نیست که حق نگهداری از حیوان خانگی را ندارد. اما داشتن تجربه می تواند یک فاکتور مثبت برای فرد متقاضی حیوان شما تلقی گردد.
 
اطمینان از همسایه ها
قبل از واگذاری مطمئن شوید که همسایه های سرپرست جدید حیوان شما با آوردن و نگهداری حیوانات مشکلی نداشته باشند. در این رابطه پیشنهاد میکنیم در صورت لزوم خودتان از همسایه های فرد متقاضی سوال کنید.
 
رضایت سایر اعضا خانواده
در این رابطه مطمئن شوید که تمام اعضا خانواده مشتاق نگهداری از حیوان خانگی هستند. همسر و مادر خانواده نسبت به ریزش مو تمیزی زیاد خانه وسواس نداشته باشد.
بررسی اعتقادات اعضای خانواده مطمئن شوید که از لحاظ اعتقادی و مذهبی بودن تمام اعضای خانواده با آوردن حیوان خانگی مشکلی نداشته باشند.
 
شغل و ساعات کاری
میزان ساعات کاری و مدت زمانی که حیوان خانگی قرار است در خانه تنها بماند را در هنگام واگذاری حیوانات به سرپرست جدید در نظر بگیرید اگر قرار است در هر روز بیش از ۷ ساعت حیوان خانگی در خانه تنها باشد اکیدا آن محیط برای نگهداری حیوان خانگی مناسب نمی باشد.
 
بازدید حضوری برای سگ ممنوع !
سگ ها حیوانات بشدت وابسته ای هستند بعد از واگذاری حیوانات خانگی جهت اطمینان از حال سگ بازدید حضوری نداشته باشید چرا که سگ شما باعث دوگانگی می شود و این خود باعث ایجاد افسردگی در سگ شما خواهد شد. فقط در چند روز اول برای دادن حس امنیت ، از سگ خود بازدید کنید. و در روز های بعد به طوری که باعث مزاحمت صاحب جدید حیوان نشوید از سرپرست جدید حیوان خانگی خود عکس و فیلم حیوان عزیزتان را بخواهید.
 
اطلاع از خصوصیات اخلاقی
حتما خصوصیات رفتاری و نحوه تغذیه حیوان خود را با سرپرست جدید حیوان خود درمیان بگذارید. اگر از برند غذایی خاصی حیوان شما استفاده می کند یا اگر نسبت به برخی از وسایل خانه وحشت دارد و…… را حتما به صاحب جدید حیوان خود بگوئید. تا بتوانید با هرچه تمام تر محیط امن و لذت بخشی را برای حیوان خانگی خود فراهم کنید.
 
ساخته شده با